O nás

Skupina TAURIS Group je popredným výrobcom a distribútorom mäsových výrobkov a výsekového mäsa a taktiež rybacích a lahôdkových výrobkov Skupinu tvoria celkovo štyri výrobné prevádzky (TAURIS Rimavská Sobota, TAURIS Spišská Nová Ves, TAURIS Mojmírovce a RYBA Košice), vlastná značková sieť predajní.

Mäsiarstvo u býka a Rybabistro a TAURIS distribúcia celoslovenské logisticko distribučné centrum TAURIS Group predstavuje silnú spoločnosť s dobrými hospodárskymi výsledkami, za ktorými stojí najmä orientácia na vlastnú výrobu s vyššou pridanou hodnotou, a s dlhodou stratégiou tradície a kvality.

Stratégia spoločnosti spočíva aj v jej spoločenskej zodpovednosti s cieľom nebyť za každú cenu objenovým lídrom, ale naopak, dodávať čo tie najkvalitnejšie produkty Tým sa chce odlíšiť od svojej konkurencie, pričom neplánuje z tejto cesty ustúpiť aj napriek tlaku na rôzne lowcostové objemové tendre a spolupráce Produktové portfólia jednotlivých výrobných spoločností tvoria výrobky z tých najkvalitnejších surovín spracované na základe tradičných a overených receptúr.

Najväčšia rozrábka mäsa na Slovensku sa nachádza práve vo výrobnej prevádzke TAURIS Rimavská Sobota, vďaka ktorej sú všetky výr obky z produktového portfólia TAURIS spracované z čerstvého mäsa. Navyše, pri výrobe sú používané osvedčené postupy a chránené tradičné receptúry, ktoré zaručujú vynikajúcu chuť pri celej šká le produktov. TAURIS Group na kvalite nešetrí a vyberá len tie najlepšie vstupné suroviny, za ktoré ručí. Dodržiavanie noriem a prísna kontrola kvality sú pre slovenského výrobcu TAURIS Group nesmierne dôležité, pretože iba tak vie za ručiť, že sa do domácností spotrebiteľov dostáva kvalitný a plnohodnotný výrobok bez umelých dochucovadiel, náhrad či alergénov. Od roku 2022 je v rimavsko sobotskej prevádzke spustená aj nová špecializovaná zverinová rozrábka, v ktorej sa spracúva čerstvé výsekové mäso a výrovky zo zveriny zo slovenských lesov.

TAURIS GROUP FILOZOFIA SPOLOČNOSTI

„...rozumieme rozsahu spoločenskej zodpovednosti, ktorú chápeme vo vzťahu k tradíciám potravinárstva, ako aj k jeho budúcnosti. Výsledkom je orientačná schopnosť firmy a dynamika neustáleho hľadania nových príležitostí v celom spektre jej života.“

Trvalým cieľom TAURIS GROUP je zvyšovanie kvality výroby, odbornej úrovne zamestnancov, pracovného prostredia a úrovne spolupráce s našimi obchodnými partnermi. Ako silná a harmonická spoločnosť s vyhranenou identitou chceme aktívne ovplyvňovať potravinársky trh.

 

TAURIS GROUP HISTÓRIA SPOLOČNOSTI

Barbora Rozhanovská, vdova po Ladislavovi de Zechen, vyhovuje v listine žiadosti rimavsko-sobotských mäsiarov a dáva im privilégium na mlyn pri rieke Rimava. Mlyn sa stal na pár storočí mestským bitúnkom.
The city slaughterhouse replaced the new meat processing plant, which was incorporated as a plant into š.p. Central Slovak meat industry, Zvolen.
Spoločnosť TAURIS, a.s. vznikla privatizáciou štátneho podniku Mäsový priemysel.
Vstup NITRIA Mojmírovce do spoločnosti TAURIS.
Svoju históriu začína písať sieť predajní TAURIS Cassovia.
Vlastníkom spoločnosti sa stáva spoločnosť Eco Invest, ktorá zároveň vstúpila do ďalších mäsokombinátov (Mäsospiš s.r.o., Spišská Nová Ves) a vytvorila sa skupina TAURIS Group.
Ďalšou dcérskou spoločnosťou skupiny TAURIS Group sa stáva NOEMA.
Potravinársku skupinu posilňuje vstup spoločnosti RYBA Košice.
Zlúčenie spoločností RYBA Košice spol. s r.o., TAURIS Cassovia, s.r.o., TAURIS NITRIA spol. s r.o., CALMAR spol. s r.o. so spoločnosťou TAURIS, a.s.
Skupina TAURIS Group oslavuje 30 rokov pôsobenia.